eToro zostało założone w 2007 roku i szybko awansowało do czołówki sektora finansowego, będąc pionierem sztuki handlu społecznościowego czy też copy tradingu. Członkowie eToro nie tylko mogą otwierać i zamykać swoje własne pozycje na aktywach takich jak waluty, akcje, kryptowaluty i ETF-y, ale mogą również naśladować innych członków poprzez automatyczne kopiowanie transakcji. Dużą część wartości platformy stanowi możliwość nawiązywania kontaktów towarzyskich z innymi traderami, zagłębiania się w ich profile i strategie, omawiania rynków i powielania ich taktyk.

Etoro

Zalety

 • Intuicyjna platforma handlu społecznościowego
 • Niskie opłaty
 • Możliwość handlu wieloma różnymi kryptowalutami
 • Handel CFD i Non-CFD
 • Zarabianie przez inwestorów opłat od followersów
 • Ściśle kontrolowany
 • Szeroki wybór aktywów

Wady

 • Powolna obsługa klienta
 • Wyższe od przeciętnych spready
 • Wyższy minimalny depozyt
 • Brak powszechnej dostępności (użytkownicy z USA korzystają tylko z kryptowalut)
 • Ograniczona dźwignia dla traderów detalicznych
 • Najlepsze funkcje eToro

CopyPortfolio:

Chociaż możliwe jest wybranie własnej grupy traderów do naśladowania indywidualnie, możesz również skorzystać z unikalnej oferty CopyPortfolio na eToro, która pozwala na kopiowanie koszyka traderów lub aktywów. Istnieje Top Trader Portfolio, który został tak zaprojektowany, aby zawierał najlepiej radzących sobie traderów na platformie, a także Market Portfolios, który łączy kilka aktywów podobnego typu (akcje, ETFy, towary itp.).

Inwestor:

Oficjalny tytuł dla tradera-eksperta, który używa eToro do zbierania followersów i jest opłacany przez platformę za swoje przywództwo i umiejętności handlowe. Inwestorzy zarabiają 2% opłaty za zarządzanie od tych, którzy obserwują ich transakcje, a program jest oferowany na czterech różnych poziomach. W całym spektrum Cadet, Rising Star, Champion i Elite poziom inwestorów, najważniejsze różnice dotyczą minimalnej liczby zwolenników, minimalnego średniego kapitału własnego, minimalnych aktywów pod zarządzaniem i czasu członkostwa.

ProCharts:

Narzędzie handlowe wyższego poziomu dla użytkowników eToro, którzy decydują się na manualne poruszanie się po rynkach (nie kopiują), ProCharts to oprogramowanie zapewniające zaawansowane możliwości wykresów i analiz. Użytkownicy ProCharts mogą przeglądać wiele instrumentów jednocześnie z różnymi parametrami, dostosowywać układ wykresów i dostosowywać inne ustawienia, aby idealnie dopasować się do bardziej złożonych strategii.

Akademia Tradingu:

Oprócz analizy rynku i aktualizacji dostarczanych przez innych traderów na platformie, eToro oferuje różnorodny wachlarz edukacyjnych i konceptualnych narzędzi medialnych, takich jak filmy, webinaria, artykuły, eBooki i inne. Materiały te są dostępne za darmo od momentu dołączenia użytkownika do platformy i mogą pomóc zrównoważyć wiele punktów widzenia, które można znaleźć na forum członków eToro.

Nie ma żadnych opłat za zarządzanie, opłat za prolongatę lub opłat za otwarcie transakcji, tak jak w innych miejscach. eToro po prostu dodaje marżę do spreadu swoich aktywów, która jest różna w zależności od aktywów będących przedmiotem obrotu. Jest ich zbyt wiele, aby je wymienić, ale niektóre przykłady to marża w wysokości 0,75% na Bitcoin, 1,90% na Bitcoin Cash, 0,09% na stronę na giełdzie i początkowy spread 2 pipsów dla niektórych towarów.

Rodzaje rachunków eToro

eToro platforma

eToro oferuje tylko dwa rodzaje kont, lub cztery, jeśli liczyć konto demo i konto islamskie. W przypadku konta detalicznego, użytkownicy mogą wpłacić od 50 do 10 tysięcy dolarów i rozpocząć handel lub copy trade, podczas gdy konta demo wykorzystują wirtualne fałszywe pieniądze na potrzeby praktyki. Istnieje również konto profesjonalne lub korporacyjne, które eliminuje ograniczenia ESMA dotyczące dźwigni finansowej dla traderów detalicznych, ale również usuwa niektóre z bardziej ochronnych przywilejów, z których korzystają posiadacze kont detalicznych.

Platformy handlowe

 • Oprogramowanie handlowe eToro autorstwa eToro
 • eToro WedTrader firmy eToro
 • WedTrader eToro WedTrader eToro

Przestrzeganie przepisów i regulacji eToro

eToro posiada licencję na działalność w UE wydaną przez CySEC, Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority, a w Australii przez Australian Securities and Investments Commission. Inwestorzy z Wielkiej Brytanii są również objęci programem rekompensat za usługi finansowe (FSCS), w ramach którego każdy inwestor może otrzymać maksymalnie 50 000 funtów, jeśli eToro stanie się niewypłacalne. Aby zapewnić klientom bezpieczeństwo, eToro dokładnie przestrzega zasad określonych przez te organy nadzoru. Inwestorzy są kilkakrotnie ostrzegani o ryzyku związanym z handlem i proszeni o podanie bardzo dokładnych danych osobowych przed rozpoczęciem pracy.

Końcowe spostrzeżenia na temat eToro

Unikalne funkcje i korzyści oferowane członkom eToro uzasadniają ogromną popularność serwisu wśród traderów na całym świecie. Usługa handlu społecznościowego, której pionierem jest eToro, wraz z głęboką społecznością inwestorów, followersów i portfeli, które można naśladować, jest imponująca. Co więcej, eToro wciąż rozszerza swoją ofertę zarówno pod względem geograficznym, jak i w zakresie aktywów, którymi można handlować. Dla nowych traderów, eToro jest doskonałą alternatywą, na przykład dla czasami irytującego interfejsu MetaTrader 4. Doświadczeni traderzy również znajdą w eToro funkcje, które docenią dzięki większej dźwigni i mniejszym ograniczeniom, ale aby osiągnąć ten poziom, będą musieli spełnić surowe wymagania.”